Krajský úřad na žádost ODS zahájil sčítání dopravy na silnicích I/20 a I/22.

Na žádost opoziční ODS zahájil v minulých dnech Krajský úřad jihočeského kraje měření dopravy na hlavních tazích z Českých Budějovic do Plzně. Na silnici I/20 chce totiž stát od 1. ledna zavést mýtný systém a hrozí tedy riziko, že se veškerá kamionová doprava z této silnice přesune na druhý neplacený úsek. Odmítáme, aby se 40 tisíc Jihočechů, kteří žijí v dotčených obcích stali pokusnými králíky ministerstva dopravy!

Ministerstvo dopravy bude mít výsledky svého sčítání nejdříve na konci roku 2020. Je tedy jasné, že do té doby se problematice dopravy v dotčených obcích nikdo věnovat nebude.Vlastní měření je podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby jedinou možností, která může jednání s ministerstvem urychlit. „My jsme rádi, že ta TK měla svoji odezvu. Rada kraje vyslyšela ten náš požadavek a bude probíhat sčítání. Je důležité abychom věděli, jak tam ta doprava teď vypadá. Myta data máme z roku 2016, od té doby se hodně změnilo. Takže chceme vědět jaká čísla automobilů a kamionů jezdí po té silnici teď a uměli je porovnat s těmi co nám vyjdou v březnu nebo v dubnu po zavedení toho mýta. Díky tomu můžeme pak ministerstvu předložit jasné argumenty, jestli dochází k přesunu dopravy na ty nezpoplatněné silnice.“ Hejtmanka Ivana Stráská, požadavku ODS vyhověla a sčítání dopravy na zmíněných tazích v těchto dnech už probíhá. První výsledky bychom mohli znát na konci října.

Už jste četli tyto příspěvky ?

Objevte další příspěvky v sekci Politika

Petice za výstavbu úseku dálnice D3 ve Středočeském kraji

Petice za výstavbu úseku dálnice D3 ve Středočeském kraji

Premiér uvažuje, že se k nám jih nebude stavět dálnice z Prahy! Jak to? Před pár dny se sešel s s odpůrci výstavby dálnice D3 ve středních Čechách a po schůzce říká „Budu o tom, co oni říkají ještě přemýšlet“. Opravdu? Přemýšlet?

Martin Kuba novinářům představil svůj tým pro Krajské volby 2020

Martin Kuba novinářům představil svůj tým pro Krajské volby 2020

Podívejte se na krátké ohlédnutí za pondělní tiskovou konferencí.

Senioři v Českých Budějovicích nebudou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu. Návrh ODS nakonec prošel.

Senioři v Českých Budějovicích nebudou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu. Návrh ODS nakonec prošel.

S návrhem na osvobození od poplatku za svoz komunálního odpadu pro seniory přišla ODS poprvé už v loňském roce. Poplatku byly na návrh koalice zproštěni pouze děti do jednoho roku věku.