Reading Mode

O mně

Podnikatel, politik, lékař
a Jihočech.

O mně

V Českých Budějovicích jsem se narodil. Tady žiju, tady pracuju, tady naše firma vyrábí Battery Box, o kterém jste už asi slyšeli. Mluví o něm už snad celý svět.

Mé podnikání a příběh naší firmy je jednou z hlavních věcí, o kterých budu na této stránce psát. Věřím, že právě podnikatelské příběhy, naše úspěchy ale i chyby a selhání, bez kterých to nejde, pro vás mohou být vítanou inspirací a poučením. Věřím, že právě to člověka posouvá dál.   

Mnozí z vás mě taky asi znáte coby politika. Tím jsem se stal v roce 2003, kdy jsem vstoupil do ODS, strany, v jejíž ideje podpory soukromého podnikání, minimálního státu, osobní svobody a odpovědnosti stále věřím. Byl jsem v letech 2011 až 2013 ministrem průmyslu a obchodu Vlády České republiky. Od doby, kdy nejsem ministrem, jsem se začal naplno věnovat podnikání. Myslím tedy, že jsem asi jediný z ministrů naší vlády, který má firmu, zaměstnává lidi a něco vyvíjí a vyrábí.

Traveling inspires me a lot to write and create unique music.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus.

Možná také víte, že s mým jménem je spojená i nadace Jihočeské naděje. Založil jsem ji proto, že jsem kolem sebe viděl hodně dětí a studentů, kteří byli v řadě věcí výjimečně nadaní a neměli ideální podmínky pro to, svůj talent rozvíjet. Uvědomil jsem si, že když nebudou moci své nadání rozvíjet nebo odejdou v budoucnu jinam, přijdeme v našem kraji o to nejhodnotnější, co máme. A tak už pár let pomáháme mladým talentovaným jihočeským dětem, sportovcům, umělcům i studentům na cestě za jejich sny.

Chci také poděkovat všem z vás, kteří pomáhají s námi, protože máte ten náš kraj stejně rádi jako my a záleží vám na jeho budoucnosti.