Strom splněných přání 2019

Děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí si pod Stromem splněných přání rozbalily dárky, o které si Ježíškovi sami napsaly. Nadační fond Jihočeské naděje po roce znovu rozsvítil Strom splněných přání. Letos se jednalo už o třetí ročník.

Tentokrát se psalo Ježíškovi ve Zvíkovském Podhradí. Na adresu nadačního fondu Jihočeské naděje letos dorazilo na 24 dopisů Ježíškovi s přáním, o které si děti z dětského domova ve Zvíkovském Podhradí sami napsaly. Ježíšek jim ho splnil a pod Stromem splněných přání se už potřetí letos znovu nadělovalo. „Strom splněných přání je už taková tradiční akce našeho nadačního fondu a je to je to jedna z těch milých akcí, kterou děláme vždycky na konci roku vedle Talent akademií a akcí, které se týkají hlavně vzdělávání nebo vedle Běhu jihočeských nadějí, je tohle taková hodně lidsky milá akce, kdy se potkáme s těmi dětmi z dětských domovů. My se snažíme, aby pod tím stromečkem našly opravdu to, o co si napíší,což není úplně obvyklé, protože tyhle děti většinou dostávají to, co si někdo myslí, že potřebují. A nám dělá velkou radost vidět ty emoce, ty rozzářený oči,když opravdu najdou to, o co si napsaly, co si přály a co dostanou jenom pro sebe,“ říká ke Stromu splněných přání zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje Martin Kuba.

Strom splněných přání se již tradičně konal v českobudějovické kavárně Lanna, děti si zazpívaly koledy společně se studenty Česko-anglického gymnázia a v doprovodu známé českobudějovické, folkové kapely Bonsai. O občerstvení a punč se i letos postarala Fine food Academy Honzy Kroba. „My tuhle akci podporujeme už po několikáté, je to lidsky a emotivně pro nás krásný zážitek. Podpořit v tom předvánočním čase dobrou věc je fajn a každý by si to měl někdy vyzkoušet.“

Kromě dárků si letos děti odnesly i poukaz na lyžovačku ve Skiareálu na Lipně, kde na ně v lednu bude čekat celodenní program.

Už jste četli tyto příspěvky ?

Objevte další příspěvky v sekci Nadace

Testování přítomnosti protilátek proti koronaviru

Testování přítomnosti protilátek proti koronaviru

Martin Kuba spustil na jihu Čech testování přítomnosti protilátek proti onemocnění Covid-19. Jejich přítomnost v krvi potvrzuje, že se daný jedinec už s onemocněním setkal. Do výzkumu se zapojil Jihočeský kraj, hygienici a nemocnice v Písku a ve Strakonicích.

Martin Kuba dál bojuje s koronavirem, tisíce roušek z vlastní firmy poslal do sociálních služeb

Martin Kuba dál bojuje s koronavirem, tisíce roušek z vlastní firmy poslal do sociálních služeb

Nadační fond Jihočeské naděje exministra Martina Kuby pomáhá na jihu Čech ve velkém. Rozváží nákupy seniorům, lidem nabízí dezinfekci a zdarma šije roušky pro pracovníky v sociálních službách.

Nákupy i léky Vám dovezeme. Martin Kuba vyzval seniory v krajském městě, aby s ohledem na své zdraví zůstávali v bezpečí domova.

Nákupy i léky Vám dovezeme. Martin Kuba vyzval seniory v krajském městě, aby s ohledem na své zdraví zůstávali v bezpečí domova.

Martin Kuba v Českých Budějovicích letos vyměnil jarní běh Talent Akademie za péči o seniory. Důvodem je krizová situace, která přišla společně se šířením nákazy.