Reading Mode

Společně s dětmi z dětského domova Zvíkovské Podhradí jsme si na Lipně rozbalili letošní poslední vánoční dárek.

Martin Kuba

Společně s dětmi z dětského domova Zvíkovské Podhradí jsme si na Lipně rozbalili letošní poslední vánoční dárek.

Dárek v podobě celodenní poukázky na lyžovačku na Lipně, který děti našly pod Stromem splněných přání nadačního fondu Jihočeské naděje jsme si v lipenském skiareálu všichni parádně užili. Pro většinu dětí to byla vůbec první zkušenost s lyžováním a všechny to moc bavilo. Odpoledne už sjezdovku s přehledem sjeli i úplní začátečníci!

Dobrá nálada, perfektní počasí a spousta zábavy. Celodenní program na Lipně si děti užily od začátku dokonce. A i když mnozí stáli na lyžích poprvé, domů odjížděli jako zkušení lyžaři. Společné zážitky jsou podle ředitele dětského domova Viléma Finka tím nejlepším dárkem ze všech. „Děti si to tu opravdu užívají a mám radost, že jsme všichni takhle pohromadě.“ Některé děti poprvé obuly lyže, které dostaly právě pod Stromem splněných přání. O další vybavení se postarali lidé přímo ve skiareálu Lipno. „Protože řada z těch dětí nikdy nelyžovala, tak my jsme jim pořídili nějaké lyžařské vybavení a domluvili jsme se s Lipno servisem.Ti nám umožnili sem děti vzít. Nechali je tu zalyžovat, ještě jim nějaké vybavení půjčili a děti si dnes užívají s lišákem Foxem v tomto areálu. Je to moc prima den,“ říká zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje Martin Kuba.

Lipenskému skiareálu moc děkujeme za ochotu a spolupráci. Velký dík patří také instruktorům a všem,kteří se nám po celý den s ochotou věnovali. Děkujeme