Senioři v Českých Budějovicích nebudou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu. Návrh ODS nakonec prošel.

S návrhem na osvobození od poplatku za svoz komunálního odpadu pro seniory přišla ODS poprvé už v loňském roce. Poplatku byly na návrh koalice zproštěni pouze děti do jednoho roku věku.

Tentokrát už byl výsledek hlasování příznivý i pro seniory. Návrh ODS nakonec podpořilo celkem 35 ze 40 přítomných zastupitelů. Listopadové zastupitelstvo má určit věkovou hranici,která bude pro zproštění od poplatku rozhodující. „Jsem přesvědčený, že konzervativní pravicová politika, je o tom, že se produktivní generace má postarat o budoucnost svých dětí a stáří svých rodičů. Zvlášť ve chvíli, kdy se ekonomice daří. Město letos zase vybralo na daních za první pololetí o 80 milionů korun víc než loni. Podělit se alespoň o malou část z toho s našimi rodiči a prarodiči mi přijde naprosto logické. My jsme na základě analýzy navrhovali,aby to bylo pro seniory od 65 let. Při dnešním poplatku za svoz odpadu a počtu seniorů nad 65 let tahle úleva pro naše maminky, babičky, dědy a tatínky přijde město na 13 milionů korun. V Českých Budějovicích žije takových seniorů 19152. Z toho je 11 295 žen a 7 857 mužů. Už z těchto čísel je jasné, že cca 3,5 tisíce našich maminek a babiček žijí v tomhle věku samy,“ vysvětluje k návrhu ODS krajský předseda Martin Kuba. Tuto analýzu ODS zastupitelstvu letos v září předložila a znovu trvala na tom, aby koalice na návrh přistoupila. To se přes několika hodinovou debatu nakonec i z opozice podařilo. Děkujeme všem,kteří pro návrh ODS hlasovali.

Už jste četli tyto příspěvky ?

Objevte další příspěvky v sekci Politika

Petice za výstavbu úseku dálnice D3 ve Středočeském kraji

Petice za výstavbu úseku dálnice D3 ve Středočeském kraji

Premiér uvažuje, že se k nám jih nebude stavět dálnice z Prahy! Jak to? Před pár dny se sešel s s odpůrci výstavby dálnice D3 ve středních Čechách a po schůzce říká „Budu o tom, co oni říkají ještě přemýšlet“. Opravdu? Přemýšlet?

Martin Kuba novinářům představil svůj tým pro Krajské volby 2020

Martin Kuba novinářům představil svůj tým pro Krajské volby 2020

Podívejte se na krátké ohlédnutí za pondělní tiskovou konferencí.

Krajský úřad na žádost ODS zahájil sčítání dopravy na silnicích I/20 a I/22.

Krajský úřad na žádost ODS zahájil sčítání dopravy na silnicích I/20 a I/22.

Na žádost opoziční ODS zahájil v minulých dnech Krajský úřad jihočeského kraje měření dopravy na hlavních tazích z Českých Budějovic do Plzně. Na silnici I/20 chce totiž stát od 1. ledna zavést mýtný systém a hrozí tedy riziko, že se veškerá kamionová doprava z této silnice přesune na druhý neplacený úsek. Odmítáme, aby se 40 tisíc Jihočechů, kteří žijí v dotčených obcích stali pokusnými králíky ministerstva dopravy!