Nákupy i léky Vám dovezeme. Martin Kuba vyzval seniory v krajském městě, aby s ohledem na své zdraví zůstávali v bezpečí domova.

Martin Kuba v Českých Budějovicích letos vyměnil jarní běh Talent Akademie za péči o seniory. Důvodem je krizová situace, která přišla společně se šířením nákazy.

Kvůli koronaviru musel pořádání akademie, určené extrémně nadaným studentům jihočeských gymnázií, nadační fond zrušit. Ušetřené peníze investoval po dobu nouzového stavu jeho zakladatel na pomoc seniorům. „Naši rodiče a prarodiče se ze dne den stali nejrizikovější, a tedy nejpotřebnější skupinou obyvatel. Jako lékař vím, jak je pro ně nákaza nebezpečná i to, jaký může mít její nekontrolovatelné šíření mezi starší generací katastrofální dopad na zdravotnický systém. Od počátku jsem upozorňoval na to, že situaci, ke které došlo v Itálii nebo ve Španělsku musíme u nás předejít. I proto jsme v rámci našeho nadačního fondu okamžitě reagovali. Zřídili jsme tři telefonní linky, na kterých si lidé starší šedesáti let, nebo lidé, kteří trpí chronickým onemocněním mohou objednávat rozvoz potravin a léků přímo do domu.Cílem je pochopitelně ochrana jejich zdraví tak, aby se v maximální mířevyhnuli místům s velkou koncentrací lidí, zbytečně nevycházeli a mohli zůstat v bezpečí domova,“ vysvětluje záměr projektu Martin Kuba,zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje. O objednávku a rozvoz potravin i léků se v krajském městě i širokém okolí stará především tým stálých dobrovolníků z nadačního fondu Martina Kuby. Občas vypomáhají dobrovolníci z Adry ave velké míře se do pomoci připojili fotbalisté českobudějovického Dynama,které teď pomalu začínají střídat i volejbalisté Jihostroje. Nákupy pro seniory v krajském městě vyvolaly obrovskou vlnu solidarity. Partnerem nadačního fondu Martina Kuby je Fine Food Academy Honzy Kroba, jihočeská Madeta a také Globus ČR. „Chtěl bych moc děkovat všem dobrovolníkům i všem našim partnerům, bez kterých by to prostě dělat nešlo. Je za tím spousta práce a jási velice vážím všech dobrovolníků a lidí, kteří nám pomáhají. Velký dík patří zaměstnancům Globusu a panu řediteli, Lumíru Jungovi, díky nim je totiž možné nákupy lidem rozvážet v tak velikém rozsahu a za to jsme moc rádi,“doplňuje Martin Kuba. Nadační fond za jediný den zvládne v krajském městě takto obsloužit až šedesátku seniorů. Největší nápor přitom zažil v minulém týdnu před nástupem velikonočních svátků.

Už jste četli tyto příspěvky ?

Objevte další příspěvky v sekci Nadace

Nový hejtman Martin Kuba se vzdá části svého platu ve prospěch rodičů samoživitelů. Následovat ho budou i jeho náměstci za ODS a další krajští zastupi

Nový hejtman Martin Kuba se vzdá části svého platu ve prospěch rodičů samoživitelů. Následovat ho budou i jeho náměstci za ODS a další krajští zastupi

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba dá 40 % ze svého platu na pomoc jihočeským matkám samoživitelkám, které se v souvislosti s pandemií dostaly do finančních potíží. Následovat ho budou i jeho náměstci za Lucie Kozlová a Tomáš Hajdušek a také ostatní zastupitelé za ODS. Během příštího roku by tak na pomoc neúplným jihočeským rodinám mohl jít milion korun.

Testování přítomnosti protilátek proti koronaviru

Testování přítomnosti protilátek proti koronaviru

Martin Kuba spustil na jihu Čech testování přítomnosti protilátek proti onemocnění Covid-19. Jejich přítomnost v krvi potvrzuje, že se daný jedinec už s onemocněním setkal. Do výzkumu se zapojil Jihočeský kraj, hygienici a nemocnice v Písku a ve Strakonicích.

Martin Kuba dál bojuje s koronavirem, tisíce roušek z vlastní firmy poslal do sociálních služeb

Martin Kuba dál bojuje s koronavirem, tisíce roušek z vlastní firmy poslal do sociálních služeb

Nadační fond Jihočeské naděje exministra Martina Kuby pomáhá na jihu Čech ve velkém. Rozváží nákupy seniorům, lidem nabízí dezinfekci a zdarma šije roušky pro pracovníky v sociálních službách.