Reading Mode

Nadační fond Jihočeské naděje rozdělil mezi talentované Jihočechy více než čtvrt milionu korun

Martin Kuba

Nadační fond Jihočeské naděje rozdělil mezi talentované Jihočechy více než čtvrt milionu korun

Druhý ročník běhu Jihočeských nadějí se setkal s obrovským úspěchem. Na startovní čáru v pořadí už druhého ročníku se v neděli 9. června postavila více než tisícovka běžců. Díky Vám všem, kteří jste akci podpořili se vyběhalo neuvěřitelných 292 200 korun. Peníze už jsou do poslední koruny v rukách mladých talentovaných Jihočechů, kteří si i díky Vám mohou splnit své životní sny.

Přes 730 běžců se zaregistrovalo předem, další stovky dorazily v neděli 9. června přímo na Sokolský ostrov, kde závod startoval. Cílem bylo pokořit loňský rekord, dostat na startovní čáru více než tisícovku běžců a vyběhat jihočeským nadějím co největší částku. A to se díky Vám povedlo! Společnost OIG Power Martina Kuby, která je generálním partnerem Běhu Jihočeských nadějí, věnovala za každý uběhnutý kilometr do nadačního fondu Jihočeské naděje 50 korun. Celkem se tedy Budějovičákům podařilo pro mladé talenty vyběhat neuvěřitelných 292 200 korun.

„Jsou mezi nimi jihočeští kluci a holky s úžasnými příběhy.Studenti, umělci a sportovci, kteří by bez Vaší pomoci na svoje sny třeba nikdy nedosáhli. Ještě jednou Vám všem moc děkujeme a těšíme se na další ročník“, říká zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje a hlavní organizátor závodu Martin Kuba.

Ani druhý ročník tak nebyl jen o sportovních výkonech a o trhání rekordů.Na start závodu se postavil každý, kdo chtěl pohybem přispět na dobrou věc. V pátek 21. června se konalo slavnostní předávání šeků, které si děti přišly osobně vyzvednout. Všichni, kteří přišli Běh Jihočeských nadějí podpořit tak přesně ví kam vyběhané peníze poputují.

Anička Kurzová                                               15.000,-
Mladá nadaná saxofonistka se zúčastní letních interpretačních kurzů a workshopů u nás i v zahraničí.

Eliška Andršová                                               50.000,-
Studentka University of Cambridge ukončila velmi úspěšně 1. ročník a od října,i díky vám všem, pokračuje ve studiu práv.

Luboš Martiš                                                   40.000,-
Skvělý mladý angličtinář může díky Vám na studijní pobyt do Skotska,Londýna a New Yorku.

Ondřej Postl                                                    20.000,-
Mistr světa v taekwondu z roku 2018 a mnohonásobný medailista ze světových i tuzemských soutěží. Částku použije na dovybavení tělocvičny a pokryje část nákladů na dopravu a ubytování na závodech.

Petr Pomije a Tomáš Duspiva, oba                    5.000,-
Talentovaní studenti nominovaní Gymnáziem Český Krumlov. Peníze využijí na studijní materiály a Tomáš na HIGH-HAT činely.

Magdalena Frydrychová                                   10.000,-
Členka MENSY a nadaná sportovkyně v atletice a karate využije příspěvku na nákup sportovního vybavení a účast na závodech.

Radek Brabenec                                                10.000,-
Všestranně nadaný student, člen MENSY, oceněný společností SCIO za rok 2019 za nejlepší výsledek v Jihočeském kraji v testování v matematice. Od září přestupuje na GJVJ České Budějovice z Gymnázia ve Vodňanech. Peníze mu umožní nákup dalších studijních materiálů.

Alexandra Kocmichová                                    10.000,-
Studentka GJVJ České Budějovice se věnuje přírodním vědám a příspěvek využije na pořízení literatury a studijní pobytový tábor.

Jakub Vácha                                                       5.000,-
Student gymnázia v Soběslavi se věnuje výzkumu v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí a díky Vaší podpoře si pořídí zrcadlovku a materiál pro výzkum.

SKMG Máj České Budějovice                          40.000,-
Klub za získané stipendium bude přispívat svým úspěšným gymnastkám na dopravu na zahraniční závody.

Fight Club                                                          40.000,-
Klub ze stipendia hradí dopravu talentovaných dětí z externích oddílů karate z nedalekých měst a obcí do svého sportovního centra v Českých Budějovicích.

Řidičské průkazy pro děti z dětských domovů 42.000,-
Tahle částka pomůže mladým lidem, kteří opouští jihočeské dětské domovy absolvovat kurzy a získat řidičáky a ulehčíte jim tak cestu do života a k získání slušné práce.

Velký dík patří i všem partnerům. Díky nim mohl každý, kdo se postavil na startovní čáru ve slosování soutěžit o skvělé ceny.