Reading Mode

Lékárna na sídlišti Máj v Českých Budějovicích se zavírat nebude! Kuba si pro podporu dojel rovnou na ministerstvo.

Martin Kuba

Lékárna na sídlišti Máj v Českých Budějovicích se zavírat nebude! Kuba si pro podporu dojel rovnou na ministerstvo.

O ukončení smlouvy uvažovalo vedení Správy sociálního zabezpečení v jejímž sídle je lékárna v pronájmu. Místní lidé ve velkém podepisovali petici za její záchranu. O budoucnosti lékárny proto v minulém týdnu v Praze jednal exministr průmyslu a obchodu Martinu Kuba přímo s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou.

Citace z vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové: „Mohu sdělit, že dostupnost lékárenských služeb bude zachována. S magistrátem města České Budějovice uzavřeme novou smlouvu o nájmu, aby mohl vybrat poskytovatele lékárenských služeb pro obyvatele lokality Máj.“

Ředitel České správy sociálního zabezpečení František Boháček obratem dorazil do Českých Budějovic, aby společně s vedením místní sociálky a zástupci města našel okamžité řešení. Výsledek je jednoznačný. Lidé o lékárnu v této lokalitě rozhodně nepřijdou. „Bohužel se tomu asi nikdo ani pořádně nevěnoval. Takže se zjistilo, že ta lékárna má končit, což je pro většinu obyvatel velký problém. Já jsem se pokusil kontaktovat paní ministryni Maláčovou, sjeli jsme za ní do Prahy a snažili jsme se najít řešení,“ na českobudějovického zastupitele Martina Kubu se přitom s žádostí o pomoc obraceli přímo obyvatelé sídliště, kteří ve velkém podepisovali petici: „Tohle je nejlepší lékárna, která se na sídlišti vůbec vyskytuje. Nechci, aby se zrušila,“ říká jeden z místních. Vedení města teď musí v bezprostřední blízkosti intenzivně hledat náhradní prostory. Jednou z možných variant je komunitní centrum, které sídlí hned naproti. Do té doby budou moci obyvatelé sídliště služby lékárny využívat na původním místě.

Zdroj: Jihočeská televize