Reading Mode

Jihočeský energetický Start up OIG Power se za poslední tři roky stal ve svém oboru špičkou na českém trhu. K vidění byl na energetické konferenci společnosti ČEZ ESCO.

Martin Kuba

Jihočeský energetický Start up OIG Power se za poslední tři roky stal ve svém oboru špičkou na českém trhu. K vidění byl na energetické konferenci společnosti ČEZ ESCO.

BatteryBox získal nejen světová a domácí ocenění, ale výrazně boduje i u českých zákazníků v rámci soběstačnosti rodinných domů a firem.

Svou další velkou roli teď BatteryBox sehrál na poslední energetické konferenci v Praze, v rámci pátého výročí společnosti ČEZ ESCO, která se zabývá nejmodernějšími trendy a inovacemi v udržitelné energetice. „Tenhle produkt, který máme ve své nabídce v rámci exkluzivní spolupráce s OIG,je jedním z našich nejlepších produktů pro zákazníky rodinných domů.Kombinace tohoto bateriového systému s fotovoltaikou na střeše je velmi vhodná a nám jde ta spolupráce s touto firmou velmi dobře,“ řekl na konferenci s názvem Tvoříme budoucnost generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš. BatteryBox je kombinací ostrovního, nezávislého systému s klasickou fotovoltaickou elektrárnou a má vlastní bateriovou banku. Ukládání vyrobené energie představuje optimální způsob hospodaření s vlastní vyrobenou solární energií. V okamžiku, kdy svítí slunce, celá domácnost funguje na tuto energii z panelů. Večer pak dům využívá energii uloženou v bateriích. Podle většinového vlastníka společnosti OIG Power Martina Kuby se produktu i v letošním roce dařilo.  „Letos byla ta spolupráce výborná. Díky obrovskému zájmu,který na trhu byl jsme museli několikrát opakovaně navyšovat výrobu a kapacity.Při instalacích jsme se dostali do situace, kdy jsme u klienta v rodinném domě museli zavést systém, kdy jsme za jeden den dokázali nainstalovat fotovoltaiku na střechu i ten BatteryBox do domu a večer ta parta odjížděla s tím, že je zákazník obsloužený. Bylo to logisticky náročné a ta firma obrovsky rostla. Dělá nám to radost, protože zájem je obrovský.“ Společnost OIG Power je od roku 2018 partnerem skupiny ČEZ. Jako jeden z hlavních produktů se BatteryBox představil na konferenci s názvem Tvoříme budoucnost 28. ledna v Praze.