Reading Mode

Běh Jihočeských nadějí 2019

Martin Kuba

Běh Jihočeských nadějí 2019

Druhý ročník běhu Jihočeských nadějí se setkal s obrovským úspěchem. Na startovní čáru v pořadí už druhého ročníku Běhu Jihočeských nadějí se v neděli postavila více než tisícovka běžců. Organizátoři tak trhli loňský rekord. Na podporu mladých talentů Jihočeši vyběhali téměř 300 000 korun.

Přes 730 běžců se zaregistrovalo předem, další stovky dorazily v neděli 9. června přímo na Sokolský ostrov, kde závod úderem 10.hodiny odstartoval. Na trať se postavili profesionální i amatérští sportovci a díky krásnému počasí panovala v českobudějovické Stromovce parádní nálada.

„Jsem rád, že i letos nám vyšlo počasí a že dorazilo tolik lidí. Díky všem, kteří si přišli zaběhat můžeme podpořit celou řadu nadaných dětí v cestě za jejich životním snem“, říká zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje a hlavní organizátor závodu Martin Kuba.

Společnost OIG Power Martina Kuby, která je generálním partnerem Běhu Jihočeských nadějí, věnovala za každý uběhnutý kilometr do nadačního fondu Jihočeské naděje 50 korun. Celkem se tak podařilo vyběhat neuvěřitelných 292 200 korun. „Máme z toho obrovskou radost. Známe příběhy těch dětí, kterým často k rozvoji jejich výjimečného talentu chybí dobré finanční zázemí. Chceme, aby u nás na jihu Čech vyrůstaly nové jihočeské naděje, a aby náš kraj mohly důstojně reprezentovat. To je smyslem toho nadačního fondu, který jsem před 10 ti lety založil a díky všem, kteří sem dnes dorazili se ukazuje, že Budějovičáci jsou patrioti, a že mají zájem pomáhat spolu s námi,“ doplňuje k druhému ročníku Martin Kuba.

Ani druhý ročník tak nebyl jen o sportovních výkonech a o trhání rekordů. Na start závodu se postavil každý, kdo chtěl pohybem přispět na dobrou věc. Závodníci si zvolili trať na pět nebo deset kilometrů a kilometrový úsek si zaběhly také děti.Letošní novinkou byla štafeta, které se zúčastnilo celkem devět týmů včetně našich národních beach volejbalistů. „Je to úžasná akce, která má smysl a jsme velice rádi, že jsme mohli alespoň trochu přispět,“ říká Ondřej Perušič, kapitán týmu.

Velký dík patří i všem partnerům. Díky nim mohl každý, kdo se postavil na startovní čáru ve slosování soutěžit o skvělé ceny. Ve hře byly například sportovní horská kola nebo zapůjčení luxusních automobilů na celý víkend s plnou nádrží. Ti nejrychlejší si pak samozřejmě odnesli pohár nebo zlatou medaili.

Výsledky závodu:

Kategorie 5 kilometrů:

-       Ženy –Veronika Šindelářů

-       Muži –Lukáš Fesl

Kategorie 10 kilometrů:

-       Ženy –Radka Bělohlavová

-       Muži –Vladimír Chudý

Vítězná štafeta: SK Dynamo České Budějovice (Jakub Hudeček, Václav Bízek, Jan Českák, Jakub Kousala Václav Cízler)

-

Dětský běh:

1. Michal Rada

2. Nina Radová

3. Filip Komárek,Tobias Dvořák